dewalt_dfc4130050
DEWALT DFC4130050 threaded rod with tip 12x130 mm M10 (10 pcs)
14.64 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
pack
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
DeWALT Power Month at Klium - Maximum Advantage!
This DeWALT tool is part of the DeWALT Power Month at Klium. That means you can stack your benefits.
What does this mean in practice?
  • Purchase a selected 18V or 54V XR garden machine? Then you can choose one of the 4 extra gifts within the official Buy & Get promotion.
  • Promotion valid from 01.05.2026 until 30.05.2026 or while stocks last.
  • Register your purchase afterwards via dewalt.be or dewalt.nl.
Smart professionals combine their purchases and get the maximum out of this month!
Product description
  • STM10x130 - 5.8 Steel - Threaded Rod with Point
Features
  • Chisel point rods with galvanised finish
  • Suitable for SC-PRO spinning capsules
  • Includes hexagon head installation tool
Key features according to our expert
  • Wire dimension: 10 mm
  • Length: 130 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 0075352960562
  • Supplier number: DEWALT DFC4130050
Wire dimension
10 mm
Length
130 mm
Thickness
Universal
Max. cutting capacity at 45° [square profile]
Box
YES
Uncertainty k 1 (vibration)
M10
Integrated belt hook
12,0 mm
Pack quantity
130,0 mm